Zbabělci

29.09.2016

Jako krajský zastupitel mám zákonné právo přispívat do Krajem Vysočina vydávaných a placených novin. Učinil jsem tak dle pravidel i v září a včas před uzávěrkou 10.9. odeslal text předepsaného rozsahu. 26.9. jsem obdržel mail redaktora Pilaře, že se můj předvolební příspěvek z kapacitních důvodů nevejde do zářijového čísla, ale že mi ho ev. zveřejní v dalším vydání, které bude v listopadu, protože v říjnu číslo nevyjde. Inu fair play po socansku.

Cenzurou vládnoucí ČSSD v Krji Vysočina zakázaný text :

Jeden pro všechny, všechny pro jednoho
Letos v srpnu získal zpěvák Karel Gott Certifikát za největší počet cen popularity v české historii. Agentura Dobrý den z Pelhřimova by to neměla daleko, kdyby chtěla do síně slávy rekordmanů uvést hejtmana s největším počtem funkcí. Zkrátka, jeden pro všechny, všechny pro jednoho.
Tvrdit, že se nás věci veřejné netýkají, je jako když tonoucí tvrdí, že s vodou nemá nic společného. Proto jsem před 4 lety přijal mandát v krajském zastupitelstvu a podle svého vědomí a svědomí si ho odpracoval. Na každé zasedání jsem byl připraven, snažil diskutovat a trpělivě argumentovat, především v záležitostech zdravotnictví, které je mi profesně nejsrozumitelnější. Považuji za nenormální, že neznám ani barvu hlasu některých zastupitelů, protože za 4 roky ani jednou veřejně nepromluvili. Proti oranžovorudé hordě to bývalo marné, ale i inspirativní pro psaní pravidelných textů a blogů. Pravda, někdy jsem se fakt nestačil divit, čemu a komu všemu posloužili peníze Kraje Vysočina. Jsou to životní zkušenosti, které mi nikdo nemůže vzít. Potvrdil jsem si, že upřímnost a zásadovost v politice oslabuje. Poznal jsem, že někteří přátelé jsou falešní a nepřátelé praví, ale obohatila mne setkání se zajímavými lidmi. Končím toto období smířen i posílen, protože co mě nezabije, to mě posílí. A stále budu tvrdit, že lhát není normální. Hniloba žere dřevo, rez železo a lež duši.
Přál bych Vysočině vedení, které bude méně arogantně, majetnicky a prospěchářsky vládnout, ale více spravovat a férově rozvíjet svěřený Kraj Vysočina. A hejtmana na plný úvazek pracovně i lidsky